Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Łódź Lublinek (LCJ) > Ruszyły loty Czech Airlines z Łodzi do Pragi i Edynburga

2015-07-14 Ruszyły loty Czech Airlines z Łodzi do Pragi i Edynburga

We wtorek 14 lipca 2015 roku odbył się inauguracyjny lot linii Czech Airlines na trasie Łódź Lublinek (LCJ) - Praga (PRG) i Łódź Lublinek (LCJ) - Edynburg (EDI).

Pierwszym lotem z Pragi do Łodzi przyleciało 30 pasażerów (5 wysiadło w Łodzi, 25 zostało w samolocie, aby polecieć dalej do Szkocji). W Łodzi do samolotu weszło jeszcze 51 pasażerów.


Na trasach operuje samolot Airbus A319 (grafika: Czech Airlines)

"Bardzo się cieszymy, że pomimo niezwykle krótkiego terminu realizacji tego przedsięwzięcia, sprawnie udało się nam zabezpieczyć każdy element niezbędny do uruchomienia [...] nowych połączeń z Polski do Edynburga. Bez pomocy i wzorowej współpracy z obydwoma lotniskami byłoby nam znacznie trudniej. Jesteśmy również pozytywnie zaskoczeni dużym zainteresowaniem pasażerów nowo uruchomionymi lotami. Mimo, że bilety są sprzedawane krócej niż miesiąc, możemy potwierdzić, że ilość sprzedanych biletów napawa optymizmem. To potwierdza słuszność naszej decyzji o większej koncentracji na polskim rynku i uruchomieniu tych dwóch połączeń. Chcemy pozostać aktywni na polskim rynku, wykorzystując jego potencjał i możliwości biznesowe do maksimum." - powiedział Czech Airlines Director z linii Czech Airlines.

Bilety lotnicze kosztują:

  • Łódź Lublinek (LCJ) - Praga (PRG) - od 212 zł
  • Łódź Lublinek (LCJ) - Edynburg (EDI) - od 180 zł.

Na skróty

Inne najbliższe lotniska:

Łódź Lublinek (LCJ) na serwisach społecznościowych: